Mikä kurkistuskurssi?
Humakin avoin ammattikorkeakoulu tarjoaa sinulle mahdollisuuden tutustua korkeakouluopintoihin, eri aloihin ja opintojen edellyttämiin valmiuksiin ennen kuin teet päätöksen hakeutua Humakin tutkinto-opiskelijaksi!
Minustako kulttuurituottaja? 1 op -kurkistuskurssilla tutustutaan kulttuurituottajan ammatti-identiteettiin: kompetenssit, taidesuhde ja monialainen soveltaminen.
Tämä opintojakso on tarkoitettu opiskelijoille, jotka haluavat tutustua kulttuurituottajan ammattiin. Se luo myös pienoiskuvan kulttuurituottajan AMK-tutkinnosta. Opintojaksolla käydään läpi soveltuvin osin Ammattina kulttuurituottaja 5 op -opintojakson tavoitteita ja sisältöjä.
Suoritettuasi kurkistuskurssin hyväksytysti saat siitä 1 opintopisteen avoimen AMK:n suorituksena. Opinnot hyväksiluetaan myöhemmin tutkintoosi, mikäli aloitat opiskelijana Humakissa.
Arviointi
Kurkistuskurssi arvioidaan asteikolla hyväksytty/hylätty.
Ilmoittautuminen
- Ilmoittaudu opintojaksolle osoitteessa https://hakija.peppi.humak.fi/fi/4.
- Osta opinnot niille määriteltynä ilmoittautumisaikana. Jälki-ilmoittautumisia ei oteta vastaan.
- Ilmoittautumisten käsittelyaika on maksimissaan 10 arkipäivää.
- Kun ilmoittautumisesi on käsitelty, saat sähköpostitse ohjeet Humakin käyttäjätunnusten aktivoimiseen.




