Opintojakson suoritettuasi tunnet markkinoinnin ja digitaalisen markkinoinnin eri kanavat ja tiedät, kuinka niitä käytetään. Ymmärrät ammattialasi markkinoinnin erityispiirteet, merkityksen, mahdollisuudet ja toimintatavat, osaat laatia markkinointisuunnitelman ja ymmärrät toimenpiteiden kulurakenteen. Opit suunnittelemaan ja toteuttamaa markkinointia.
Opintojaksolla käsitellään markkinoinnin lähtökohdat, kuten:
- Markkinointikanavat
- Markkinoinnin suunnittelu
- Kansainvälinen markkinointi
- Markkinoinnin etiikka
- Digitaalinen ja some-markkinointi
- Markkinointiprojekti.
Opintojakso muodostuu kahdesta osasta:
- Markkinoinnin lähtökohdat 3 op
- Markkinointiprojekti 2 op
Kenelle?
Opintojakso sopii kaikille, jotka tarvitsevat perustiedot käytännönläheisestä markkinoinnista. Opintojakso kuuluu kulttuurituotannon AMK-tutkinnossa 2. vuosikurssin opintoihin.
Ilmoittautuminen
- Tutustu ennen ilmoittautumista alennuksiin, maksutapoihin ja peruutusehtoihin (linkki avautuu uuteen välilehteen).
- Rekisteröidy verkkokauppaan (linkki avautuu uuteen välilehteen).
- Osta opinnot verkkokaupassa niille määriteltynä ilmoittautumisaikana. Jälki-ilmoittautumisia ei oteta vastaan.
- Toimita henkilötietosi henkilötietolomakkeella (linkki avautuu uuteen välilehteen). Huom! Ilmoittautumista ei voida käsitellä ilman henkilötietolomakkeen tietoja.
- Ilmoittautumisten käsittelyaika on maksimissaan 10 arkipäivää.
- Kun ilmoittautumisesi on käsitelty, saat sähköpostitse ohjeet Humakin käyttäjätunnusten aktivoimiseen ja oppimisympäristö Hoodleen kirjautumiseen.
- Avoimen AMK:n opinnoissa tulee aina käyttää Humakin sähköpostia.




